TRAVEL & TRAINING

Gezi ve Çalışma


Motosiklet kullanmanın herhalde en keyifli bölümü çok sevdiğiniz bu aktiviteyi bir de güzel bir gezi ile süslediğiniz anlardır . O halde neden bu iki güzelliğe bir de üçüncüyü eklemeyelim ?

IMC nin uzman rehberliği ve danışmanlığı  eşliğinde yurt içinde , yurt dışında özel seçilmiş rotalarda hem sürüş yapın hem de sürüşünüzü geliştirin.

ROADCRAFT sisteminin her yönü ile yolda uygulanmasının irdelendiği ve sürüşünüzün uzman gözler tarafından izlenerek daha iyi olabilmesi için  gerekli düzeltmeler  ve önerilerin yapıldığı , günlük max 450 km civarında özel belirlenen rotalarda gezi programı süresince yapılan bir çalışmadır.  

Bu çalışmaların sonucunda katılımcıya, gözlemli sürüş raporu verilerek derecelendirme yapılır,  istenirse derecelendirme ARA National Register’e işlenir.


Süre: Planlanan gezi süresi 

Görevliler: IAM-ARA  Observer ve/veya  Advisor sertifikalı ,  IMC Riding Coach

Katılım şartı: Control etkinliğine katılmış ve başarı ile tamamlamış olmak ROAD etkinliğinden  38-20  arasında   puan almış olmak . Geçerli Motosiklet ehliyeti, kullanılır durumda motosiklet, geçerli araç sigortası, Tam Korumalı Motosiklet Kıyafeti.  

Teknik kontrolü geçemeyen motorlar çalışmaya katılamazlar.


*Teknik Kontrol:

Motosikletinizin yola çıkmaya hazır olup olmadığının kontrolüdür. (Far,sinyal,korna,zincir ,lastikler  görünür mekanik   aksam, vs.)

Teknik kontrolü geçemeyen motosikletler eğitime  katılamazlar.


*Tam Korumalı Motosiklet Kıyafeti:

Motosiklet montu ve pantolonu, motosiklet eldiveni, motosiklet botu (çizme şeklinde olanlar) , kapalı yada önden açılır (Flip-up)kask.ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ AL