ALL IN ONE

Hepsi bir arada


TEORİ  semineri ile başlayan , kapalı alan motosiklet hakimiyet eğitimi CONTROL ile devam eden ve ROAD DAY ile biten iki buçuk günlük son derece keyifli ve faydalı bir çalışmadır.


Teori çalışması ; Şu an dünyada kabul görmüş güvenli motosiklet kullanım teknikleri içerisine en yaygın olan Roadcraft (Motosiklet Yol Sanatı ) sistemi ile diğer sürüş tekniklerinin sizler için faydalı olabilecek bölümlerinin ana hatları ile katılımcılara aktarılmasıdır. Süresi  4 saattir.

Control çalışması ; ADAC sistemi temel alınarak hazırlanan trafiğe kapalı bir alanda gerçekleşir.

Acil manevra ve acil frenleme gibi hayati konular ile motosikletinizin bu şartlar altındaki performansı ile  yavaş sürüş teknikleri, yönlendirme ve engelden kaçış, frenleme ve viraj alma gibi konular çalışılır. Süresi 9 saattir.

Road day ; ROADCRAFT sisteminin her yönü ile yolda uygulanmasının irdelendiği ve sürüşünüzün uzman gözler tarafından izlenerek daha iyi olabilmesi için  gerekli düzeltmeler  ve önerilerin yapıldığı , günlük 300 km civarında özel seçilmiş parkurlarda gerçekleşen  bir çalışmadır.

 Süresi 8 saattir.

Bu çalışmaların sonucunda katılımcıya, gözlemli sürüş raporu verilerek derecelendirme yapılır,  istenirse derecelendirme ARA National Register’e işlenir.


Süre:  İki buçuk gün (Cuma akşam,Cumartesi,Pazar)

Görevliler:  IAM-ARA-ADAC  Observer, Control Trainer  ve Advisor Sertifikalı ,  IMC Riding Coach

Katılım şartı:  Geçerli Motosiklet ehliyeti, kullanılır durumda motosiklet, geçerli araç sigortası, Tam Korumalı Motosiklet Kıyafeti.  

Teori  , seminerine  katılmış olmanız tavsiye edilir. 

Teknik kontrolü geçemeyen motorlar çalışmaya katılamazlar.


*Teknik Kontrol:

Motosikletinizin yola çıkmaya hazır olup olmadığının kontrolüdür. (Far,sinyal,korna,zincir ,lastikler  görünür mekanik   aksam, vs.)

Teknik kontrolü geçemeyen motosikletler eğitime  katılamazlar.


ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ AL